top of page

Do Šarloty na dovolenou

text: Monika Fialová

iDNES.cz, 31. července 2019

Možná se i vám v životě přihodilo, že někomu z rodiny nestačily síly na obvyklou dovolenou. A příčinou nemusí být pouze věk, ale rovněž stavy po úrazech nebo nemocech. Máme pro vás tip, jak tuto situaci vyřešit.

Na místě výjimečném svou polohou i krásou, v čisté přírodě, na jižní straně kopce svažujícího se zvolna k řece Sázavě stojí bílý hrad ... Ne, není to pohádka, ale mluvíme o bezbariérovém komplexu Šarlota na Prosečnici. 

018.jpg

Resort nabízí kvalitní hotelový servis spojený se zdravotně sociálními službami nejen klientům, kteří zde pobývají dlouhodobě, ale i těm, kteří si sem přijíždějí odpočinout a nabrat síly.

011 (1).jpg

Jak říká ředitelka resortu, paní Miroslava Brožová: "je hezké vítat hosty, kteří se k nám vracejí jako domů, na své pravidelné rehabilitační nebo relaxační dovolené". 
Do Šarloty přijíždějí rovněž hosté, kteří zde příjemně tráví čas v době, kdy na zaslouženou dovolenou odjíždí jejich pečující rodina. "Pobyt v Šarlotě hosty posílí a osvěží a rodina své volno prožívá v klidu, protože u nás je o jejich blízké dobře postaráno", dodává paní Brožová.

Sarlota14-583.jpg

Pěkné bydlení v bezbariérových pokojích jednolůžkových, dvoulůžkových nebo apartmánech je samozřejmostí. Citlivý personál dbá na soukromí hostů, ale nikdo netrpí osamělostí. V Šarlotě najdete výtvarný atelier, hudební pokoj, knihovnu. Konají se zde koncerty, besedy, promítání filmů....zkrátka pořád se něco děje.

Sarlota14-797.jpg
Sarlota14-173.jpg

V moderním wellness Šarlota nabízí kompletní elektro-, mechano-, magnetoterapie, fyzikální terapie, parafinové zábaly a celou řadu čistě relaxačních nebo terapeutických masáží. Hosté mohou vyzkoušet různé vířivé vany a nechybí kadeřnictví, manikúra a pedikúra. 

020 (2).jpg
004.jpg

Ale co by byla dovolená bez pobytu venku! Romantická zákoutí ve stínu vzrostlých stromů parku i lesa poskytují domácí zázemí a klid. V krásném anglickém parku jsou bezbariérové vycházkové okruhy a venkovní odpočívárna s křesílky a lehátky. Podle kondice klientů pořádá Šarlota zajímavé výlety mimo resort.

Sarlota14-153.jpg

A jak všichni dobře víme, ke správné dovolenkové pohodě přispívá i dobré jídlo a Šarlota je proslulá svou vynikající kuchyní! Navíc díky vlastní zahradě a skleníkům je kuchyně zásobena skvělou čerstvou zeleninou a ovocem. Jistě budete souhlasit, že nejlepší káva je s domácím desertem, na kterém si zde můžete pochutnat třeba venku na terase nebo v pohodě kavárny. 

006.jpg

Na dovolené v Šarlotě vám bude dobře nejen v létě, ale po celý  rok. Přijeďte se přesvědčit!

IMG_0410-1.jpg
bottom of page