top of page

Léto v ŠARLOTĚ

 Naši hosté si rádi užívají pěkného letního počasí a v rámci možností  tráví co nejvíce času venku.

 

Teplé a delší dny přejí nejen procházkám po okolí, ale i delším výletům za poznáním.

 

Všichni se také těší na bohatou úrodu zeleniny a ovoce z naší zahrady a vítají, když se ovocné a zeleninové speciality z čerstvých, právě utržených produktů, objevují pravidelně na talířích.

 

Společně aranžujeme květiny z naší zahrady, připravujeme lehké ovocné poháry a koktejly, vyzkoušeli jsme i Virgin Mojito z naší čerstvé voňavé máty.

 

Léto si zkrátka užíváme všichni!

Kuchařské umění ŠARLOTY

V rámci odlehčené stravy v letním období podáváme mimo jiné tzv. středomořské pokrmy, což znamená čerstvé ryby, těstoviny a více zeleniny.

 

Recept na jeden z oblíbených salátů hostů Šarloty vám pro inspiraci nabízíme.

 

Ledový salát s anglickou slaninou a hruškou v karamelu

 

- ledový salát

- anglická slanina

- hruška - blanšírovaná v karamelovém nálevu

- cukr krupice nebo přírodní třtinový

- sůl

- směs bylinek podle chuti

- olivový olej

 

Připravíme hustý karamel, ve kterém obalíme blanšírované půlky hrušek v bílém víně a cukru s trochou  skořice a špetkou soli. Hrušku obložíme salátem.

 

 Luděk Jelínek, šéfkuchař

ŠARLOTA hýčká tělo i duši

K udržování duševní a fyzické kondice klienti rádi využívají nejen naše wellness terapie, ale rovněž cvičení spojené s oblíbenou relaxační muzikoterapií. Cvičení je zaměřeno zejména na protažení svalů zad, šíje, na jemnou motoriku rukou a nohou a další svalové partie a klouby. Koupele, masáže a další relaxační programy v období letních dovolených častěji využívají také rodinní příslušníci klientů a další hosté, kteří potřebují načerpat síly.

 

Všichni jsou v Šarlotě vítáni!

Se ŠARLOTOU za poznáním

 

Romantická zákoutí ve stínu vzrostlých stromů našeho parku i lesa poskytují domácí zázemí a klid. Pěkné počasí ale rovněž láká k výpravám za novými zážitky i poznáním. Příjemná procházka podél řeky Sázavy nás zavedla do Týnce nad Sázavou, kde jsme viděli nevšední kruhovitou třípodlažní vilu, kterou si podle svých plánů nechal postavit podnikatel a vynálezce František Janeček, zakladatel značky JAWA. Pohádkové přírodní krásy jsme obdivovali v Průhonickém zámeckém parku, který je jedním z největších přírodně krajinářských parků Evropy. Jeleny, daňky a muflony jsme pozorovali při návštěvě miniobory Stará myslivna u zámku Konopiště.

 

Těšíme se na další výlety!

bottom of page