Sarlota15-18.jpg

Leto v ŠARLOTĚ

Teplé slunce září z výšky a provází dlouhé letní dny, které si všichni obyvatelé Šarloty rádi užívají co nejvíce venku. Těšili jsme se nejen na vycházky a aktivity v okolním parku a lese, ale rovněž na výlety za kulturními a historickými zajímavostmi i přírodními krásami. Společenské události mívají obvykle v létě „své prázdniny“, ovšem letos byl společenský klid až příliš dlouhý. Jsme rádi, že v rozkvetlých zákoutích parku Šarloty můžeme pořádat setkávání klientů a přátel s hudbou a uměleckým slovem – „Kulturní léto Šarlota“. 
Léto v Šarlotě nás posílí

553feaee-ec06-4fa4-982a-6258b9fe84eb.jpg
20210612_094_LQ.jpg

Kulturní léto Šarlota

Respekt k soukromí klientů je pro nás samozřejmostí, zároveň ale pečlivě dbáme, aby nikdo netrpěl osamělostí a ztrátou sociálních vazeb. K dobré psychické pohodě přispívají mimo jiné společenské programy. V rámci pořadu „Kulturní léto Šarlota“ jsme se seznámili se čtyřmi novými zajímavými publikacemi, svým hudebním vystoupením nás potěšili kytarista Štěpán Rak a violoncellista Petr Nouzovský. Ze známých osobností v programu vystoupili Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jitka Molavcová, Petr Kostka, Jan Potměšil, David Vávra a další hosté. Režie celého pořadu se ujal Alfed Strejček.

2d8f2df5-f33d-4432-90f4-1a872b11e92c.jpg

Se Šarlotou za poznáním a krásou

Letní dny přejí výletům, kterých nás v létě čeká hned několik. Mnoho nového zajímavého jsme se dozvěděli ve Vojenském technickém muzeu Lešany i v barokním areálu hospitálu Kuks. V Dendrologické zahradě Průhonice jsme obdivovali desítky a desítky rozkvetlých květin, keřů i stromů. Těšíme se na výlet do Týnce nad Sázavou a na Konopiště. Každý z klientů se do aktivit zapojuje podle svých možností a přání. Komu aktuální kondice výlet nedovolí nebo se rozhodne strávit čas raději v pohodlí Šarloty, nabídne relaxaci náš stinný park nebo například klidný prostor čítárny v posledním patře Šarloty s kouzelným výhledem do zvlněného posázavského kraje. 

Šarlota se stala rozkvetlou zahradou

Naše Šarlota je plná odborníků – zahradnic a zahradníků! Obyvatelé Šarloty si zkrášlili svůj domov květinami, které si sami v zahradnictví vybrali, poté zasadili a umístili například do truhlíků na balkony u svých pokojů a další vhodná místa. Květiny pravidelně zalévají a společně sledují, jak se kvetoucí kráse díky jejich péči daří. V létě přijíždí do Šarloty řada hostů na krátkodobé pobyty - někteří na rehabilitační a relaxační dovolenou, jiní zde tráví letní dny v době, kdy jejich pečující odjíždí na zotavenou. Křehká krása květin pomáhá vytvářet atmosféru důvěry a pohody, která posiluje duševní zdraví. V kvetoucí Šarlotě se všichni hosté brzy cítí jako doma.

Image-1.jpg