top of page
IMG_0146.JPG

Zima v ŠARLOTĚ

Zima vykouzlila sněhovou nadílku i mrazivé, ale slunečné dny tak, jak to má být. Okna všech pokojů v Šarlotě směrují na jih, do krásné, romanticky sněhem pocukrované krajiny a tak i posázavská příroda nám pomáhá udržovat obyvatele Šarloty v dobré psychické pohodě. Koronavirová pandemie trvá již rok a právě maximální citlivost personálu resortu k duševní kondici klientů je na předním místě. Na jedné straně zaměstnanci přísně respektují všechna vládní nařízení a standardní metodiku týkající se konkrétního pracovního zařazení, zároveň jsou pro své klienty důležitou oporou. 

IMG_0150.JPG
IMG_0182.JPG

Kvalifikovaný personál, který svým odpovědným přístupem klienty chrání, je v době koronavirové pandemie základem bezpečné péče v Šarlotě. Zavedené standardy kvalitní zdravotní a sociální péče jsou zde přísně dodržované nepřetržitě, bez ohledu na epidemiologicky nebo jinak nepříznivou situaci.  Navíc personál profesionálně reaguje na aktuální situaci týkající se nejen hygienických nařízení, ale i změn v organizaci terapeutických i společenských aktivit. 

IMG_0177.JPG
IMG_0173.JPG

Bylo nutné dočasně omezit spolupráci s externími odborníky, která představuje zvýšené riziko nákazy. Veškeré aktivity si tedy v Šarlotě zajišťují vlastními silami tak, aby potřeby klientů byly naplňovány maximálně, jak dovolují platná nařízení. Nadále probíhají dle přísných rozpisů rehabilitace, arteterapie, odpolední kvízy a další aktivity. Podle aktuálního zdravotního stavu i v zimě klienti absolvují pravidelný krátký pobyt na čerstvém vzduchu na vozíku či krátkou procházku s osobním asistentem. Po takové zimní vycházce chutná horký ovocný čaj nejlépe! Zaměstnanci vyrobily pro klienty Betlém, vánoční keramické dárky...... zkrátka všichni se snaží přinášet klientům vedle kvalitní péče i tolik důležitou lidskou radost.

IMG_0157.JPG
IMG_0162.JPG

V době koronavirové pandemie se ukázaly být velkou předností rovněž místo, rozsáhlost a účelné vybavení objektu umožňující komfort i bezpečnou péči o klienty a zároveň dodržet všechna nařízení vlády. Výhodou jsou jednolůžkové pokoje, které dovolují poskytovat vysokou úroveň individualizované péče při zachování všech předepsaných pravidel bez omezování a psychického stresu klientů.

V samostatné, vždy pečlivě vydesinfikované, místnosti opatřené čističkou vzduchu probíhají i časově naplánované návštěvy rodin klientů. V případě pěkného počasí je možná návštěva rovněž venku. 

IMG_0152.JPG
IMG_0179.JPG
text2.jpg
text1.jpg

Zima je rizikovým obdobím i z hlediska nedostatku vitamínů a dalších důležitých látek nezbytných pro správně fungující imunitní systém. Odolnost proti virům a bakteriím podporujeme vhodným jídelníčkem. 

​Následující článek napsala pani Jarmila Béhrová, nutriční terapeutka

text3.jpg
bottom of page